Sezer Tamburlu Sulama Sistemleri

Sezer Tamburlu Sulama Sistemleri
Sezer Tamburlu Sulama Sistemleri


SEZER Tarım ve Sağım Teknolojileri, yetiştiricilerin hayvansal ve tarımsal alandaki üretim artışı ve gelişen teknoloji sonucu ortaya çıkan ekipman ihtiyacını karşılamak, daha kolay ve hijyenik sağım gerçekleştirebilmesini sağlamak amacıyla 1978 yılında kurulmuştur.

O dönemde şirketin kurucusu merhum Nafiz SEZER tarafından Karacabey/Bursa’da tarım makineleri üretimine başlanmış ve bu kapsamda, mısır ve ot silaj makineleri, toprak işleme (külbitör), rotavatör (çapa makinesi), çizel pulluk, tarla tesviye ekipmanı, zincirli çalı doğrayıcı vb. ekipmanlar üretilmiştir.

Tarım makineleri üretiminde kazandığı tecrübeyi, kendi çiftliğinden elde ettiği bilgilerle birleştiren Sezer Tarım, 1978 yılında Türkiye’nin ilk seyyar süt sağım makinesini üreterek sağım ekipmanları sektörüne adım atmıştır.

Hayvancılık sektöründe 40 yıldan uzun bir süredir faaliyet gösteren ve halen 3. Kuşağın yönetimde olduğu Sezer; hayvancılıktan gelen ve sektörün ihtiyaçlarını bilen bir aile şirketidir.

Halihazırda; sağım sistemleri, çiftlik ekipmanları, tamburlu sulama sistemleri ve bütün bu ürünlere ait yedek parçaları üreten Sezer’in, Karacabey/Bursa, Mustafakemalpaşa/Bursa ve Razgrad/Bulgaristan’da üretim tesisleri bulunmaktadır.

2007 yılından itibaren sulama sektöründe faaliyet göstermeye başlayan Sezer, 2013 yılından itibaren M.Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikasında daha önceden bazı parçalarını ithal ederek satışını gerçekleştirdiği tamburlu sulama makinelerinin yerli olarak üretimine başlamıştır.

Sezer, üretmiş olduğu ürünleri Türkiye’de sayısı 308’e ulaşan bayi ağıyla Türk çiftçisine ulaştırmakta ve aynı zamanda 65 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Scroll to Top