FIRAT PLASTİK KAUÇUK SAN. VE TİC. A.Ş.

FIRAT PLASTİK KAUÇUK SAN. VE TİC. A.Ş.
FIRAT PLASTİK KAUÇUK SAN. VE TİC. A.Ş.

Fırat Plastik Kauçuk Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1972 yılında plastik inşaat malzemeleri alanında üretim yapmak üzere kurulmuştur. Fırat, Türkiye’de yıllar süren ciddi atılımlar sonucunda hem sektörün lider kuruluşu hem de plastik sektörünün ihracat lideri olmayı başarmıştır.

Plastik esaslı ürünleriyle inşaat, tarım, otomotiv, medikal, beyaz eşya gibi çeşitli sektörlere yönelik üretim yapmakta olan Fırat üretimini, İstanbul-Büyükçekmece ve Ankara-Sincan’daki toplam alanı 750.000 m2’yi bulan modern fabrikalarda gerçekleştirmektedir ve Avrupa’nın en büyük 3 plastik üretim kompleksinden birine sahiptir. 2018 yılı itibariyle Fırat bünyesinde çalışan personel sayısı 1900’dür. Yağmurlama Boruları, Damlama Sulama Boruları, PVC Pencere ve Kapı Profilleri, PVC Yağmur Olukları, PVC Atık Su Boruları ve Ek Parçaları, PVC Hortum Grupları, Kauçuk ve PE Esaslı Hortumlar, PPRC Bina içi Tesisat Boru ve Ek Parçaları, PP Kompozit Boru ve Ek Parçaları, HDPE Boru ve Ek Parçaları, PP&PE Levhalar, LDPE Boru ve Ek Parçaları, EF Ek Parçalar, PE Ek Parçalar, PE 80 Doğalgaz Boruları, PVC ve PE Drenaj Boruları, FKS Kanalizasyon Boruları, FCS Boru Sistemleri, Tünel Tipi Drenaj Boruları, Çift Cidarlı Kablo Muhafaza Boruları, EPDM Conta Üretimi, TPE Conta Üretimi, Metal Enjeksiyon Üretimi (menteşe ve pencere bağlantı elemanları), PEX Mobil Sistem ve Zeminden Isıtma Boruları, Pex Boru ve Metal Ek Parçaları, Pex Al Pex Boru gibi binlerce Fırat ürünü Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerinde hizmet vermektedir.

Fırat Damla Sulama ve Yağmurlama Sistemleri 25 yıldır Sektörün Bereketi

Fırat damla sulama ve yağmurlama boruları 25 yıldır tarımsal sulama sistemlerinde kullanılmaktadır. Fırat’ın damla sulama ve yağmurlama boruları Ankara’daki üretim tesislerinde üretilmektedir.

Scroll to Top